אודות

Picture_of_Yuval_web
התמונה באדיבות אבי חי

אמן מיוחד ויחיד במינו באמנות הישראלית, צייר, פסל, מורה, פילוסוף. התעקש על דרכו האמנותית מאז סיים לימודיו בבצלאל , דרך שהינה מיוחדת מאד על רקע הזרמים האחרים באמנות העכשווית. הוא צייר מתוך התבוננות וגיבש סביב הציור שלו הגות רעיונית שניסח לא פעם בכתבים שונים. הוא הקים לעצמו את מושאי ההתבוננות שלו, מעין טבע דומם, שהיו בעצם מיצגים מורכבים מחפצים ודמויות שיצר. לא רק שצייר מתוך התבוננות מדוקדקת לפרטי פרטים את מה שבחר לצייר, בתקופה (בשנים בהן) שהציור הפיגורטיבי הינו זרם צדדי, אלא שגם נושאי הציורים שלו הינם מיוחדים, לעיתים אניגמטיים, ואינם נכנסים לשום קטגוריה קיימת ומוכרת. על ציורי השמן שלו עבד במשך חדשים ארוכים, עד מספר שנים, בתהליך ארוך של הקמת הסצנות, רישום מדוקדק בדרך קלאסית(ללא הקרנה), וציור בשכבות צבע רבות עם מכחולים דקים. מלבדם, יצר עבודות על ניר ועל דיקטים ברישום, צבעי מים, קולז’. אף כי ראה עצמו בעיקר כצייר, פיסל יובל עשרות פסלים. יובל הפסל היה אחר מיובל המצייר. את הפסלים הגה ממוחו, ויצר אותם בספונטניות ובזמנים קצרים יחסית. גם הפסלים מיוחדים מאד, ומתאפיינים אף הם במורכבות ,בעבודה סבלנית על הפרטים, ברגישות ועדינות רבה. בקובץ המצורף כל יצירות הצבע הרציניות/ כבדות של יובל.

יובל הציג מספר תערוכות יחיד, שהחשובות שבהן:

1999 – גלריה סדנאות האמנים בירושלים

2005 – המוזיאון הפתוח, תפן

2008-ה גלריה העירונית בגבעתיים

2013 – בית האמנים בתל אביב

2014 – בגלריה הבית האדום בת לאביב

כמו כן השתתף במספר תערוכות קבוצתיות.

תמצית קורות חיים

נולד בירושלים 13.10.50 לזמרה ואלעד פלד.

למד בתיכון ליד האוניברסיטה,בנעוריו היה פעיל בשומר הצעיר, שירת בצה”ל כקצין בגולני.

1972-1976 למד במחלקה לאמנות באקדמיה בצלאל בירושלים.

לימד ציור ורישום במסגרות שונות, הקים והפעיל סדנא עצמאית ללימודו ציור.

1991-1992 הקים והפעיל את הגלריה לציור עורב לבן במבשרת ציון.

1998– אמן אורח בתכנית ISP , ניו יורק. 

1993-2001 הקים וניהל בי”ס ללימודי תרבות במרכז לחינוך קהילתי ע”ש חיים צפרי. 

2001-2002 ניהל את מדור תרבות ואמנות בחברת המתנסים.

ב2003 הגה והקים את ARTISPO, אתר אמנות ישראלית, מתוך הרעיון להקים ארכיון של אמנים ואמנות ישראלית. הוא הזין את האתר באלפי תמונות ופרטים והפעיל את האתר בעצמו עד לכתו.

ב2009– יזם, והיה ממקימי הבית האדום- גלריה לאמנות בתל- אביב, גלריה שיתופית שעבדה כקואופרטיב של אמנים. הוא ניהל את הגלריה עד שנסגרה לאחר 70 תערוכות.

שנים ארוכות חי במבשרת ציון, ויצר בסטודיו שלו בעליית הגג שבביתו. 

נפטר מדום לב באופן פתאומי ב26.5.14.